З 01.01.2025 по 31.12.2025 право вийти на пенсію у 60 років матимуть люди, у яких страховий стаж становить не менше 32 років.
Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
З 1 січня 2004 року страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи людини, є трудова книжка. За її відсутності або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий громадянином до 2004 року (зокрема, роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку), пенсія за віком може призначатись автоматично. Якщо за даними реєстру застрахованих осіб стажу недостатньо, то для призначення пенсії необхідно подати заяву та додаткові документи.
У 63 роки зможуть вийти на пенсію українці зі стажем від 22 до 32 років, а в 65 років – 15-22 роки. Якщо в людини до 65 років відсутній мінімальний страховий стаж, вона не має права на пенсію за віком, але отримуватиме соціальну допомогу від держави у розмірі 2361 грн.